درباره ما

طرح کلی ما با رویکرد کلاسیک دفاعیات مسیحی

اولین مسیحیان یهودی بودند و به تبع آن اولین مدافعان مسیحی نیز ایمانداران یهودی بودند. آنها حین صحبت در باب ایمان تازه خود با خانواده و دوستانشان عمدتاً بر عهد عتیق و قیام جسمانی عیسی به عنوان ادله اصلی ایمان مسیحی تمرکز می‌کردند.

امروز، به عنوان مدافعان مسیحی قرن بیست‌ویکم، باید با فلسفه‌ها و ایدئولوژی‌هایی مانند طبیعت‌گرایی، خداناباوری، همه‌ خدایی و پسا تجددگرایی (پست مدرنیسم) دست و پنجه نرم کنیم.

مأموریت ما

انجمن عصا در همکاری نزدیک با خدمت جهانی کلیسای ایرانیان و تحت پوشش روحانی این کلیسا در عزم خود برای به ثمر رساندن مأموریت زیر راسخ است:

برای اینکه بتوان به انجیل ایمان آورد باید به روشنی بشارت داده شده و درک شود. نسل جدید مسیحیان باید در فضا و بستر اجتماعی و فرهنگی معاصر خود با پیغام انجیل ارتباط برقرار کرده و از آن دفاع کنند. فرهنگ به مرور زمان دستخوش تحولات می‌شود اما پیغام مسیحیت همیشه همان است.

انجمن دفاعیات مسیحی عصا با ارائه ادله و شواهدی مبنی بر اینکه مسیحیت حقیقی، عقلانی و شایسته باور است، به دنبال مهیا ساختن طریقی جهت نجات غیرمسیحیان است. دفاعیات مسیحی در نگاه ما، پیش‌نیاز فعالیت‌های تبشیری و ابزاری کارآمد برای آماده کردن ذهن و قلب افراد جهت پیغام نجات‌بخش انجیل است. انجمن دفاعیات مسیحی عصا از هیچ تلاشی به منظور ایجاد پل ارتباطی بین دفاعیات مسیحی و بشارت انجیل فروگذار نخواهد کرد چرا که دفاعیات مسیحی نه تنها نشانگر تعاملی جدی و پایدار با “پرسش‌های بنیادین” است که توسط فرهنگ، فرد یا افرادی با هدف کشف چگونگی ایمان مسیحی مطرح شده بلکه قادر به ارائه پاسخ‌هایی معقول به چنین سوالاتی نیز می‌باشد.

دفاعیات مسیحی راه را برای بشارت انجیل هموار می‌کند درست همان‌گونه که یحیی تعمید دهنده راه را برای عیسی ناصری هموار کرد. بشارت، دعوتنامه‌ای شخصی صادر می‌کند: ” شما به یک جشن دعوت شده‌‌اید، لطفاً تشریف بیاورید.”؛ دفاعیات مسیحی، راه را برای چنین دعوتی فراهم می‌کند؛ و بشارت، باعث گسترش هر چه بیشتر آن می‌شود.دفاعیات مسیحی و بشارت، هر دو بخش‌هایی حیاتی از ماموریت کلیسا هستند.

 انجمن دفاعیات مسیحی عصا از رویکردی کلاسیک در دفاعیات مسیحی بهره می گیرد

حقیقت وجود دارد

خدا وجود دارد

معجزه امکان‌پذیر است

عهد جدید به لحاظ تاریخی موثق است

عیسی حقیقتاً از مردگان برخاسته است

عیسی خداوند و مسیحیت حق است

سبد خرید

انجمن دفاعیات مسیحی عصا

براي تكميل فرم نظرخواهى روى دكمه زير كليك كنيد. پيشاپيش از زمانى كه براى شركت در اين نظرخواهى صرف مى كنيد متشكريم.