درباره ما

طرح کلی ما با رویکرد کلاسیک دفاعیات مسیحی

اولین مسیحیان یهودی بودند و به تبع آن اولین مدافعان مسیحی نیز ایمانداران یهودی بودند. آنها حین صحبت در باب ایمان تازه خود با خانواده و دوستانشان عمدتاً بر عهد عتیق و قیام جسمانی عیسی به عنوان ادله اصلی ایمان مسیحی تمرکز می‌کردند. امروز، به عنوان مدافعان مسیحی قرن بیست‌ویکم، باید با فلسفه‌ها و ایدئولوژی‌هایی مانند طبیعت‌گرایی، خداناباوری، همه‌ خدایی و پسا تجددگرایی (پست مدرنیسم) دست و پنجه نرم کنیم.

رویای ما

تجهیز مسیحیان ایرانی در بکارگیری اصول دفاعیات برای بشارت مؤثر و تعامل پرشور با غیرمسیحیان در برطرف کردن موانع و تردیدهای ایشان برای ملاقات با مسیح.

ماموریت ما

تهیه ابزارهای لازم دفاعیاتی، اعم از مقالات، کتابها و منابع سمعی و بصری، ارائه پشتیبانی مورد نیاز مسیحیان و توانمندسازی افراد برای پاسداری از باورهای مسیحی خود با دلیری و اعتقاد راسخ در چارچوب مسیحیت ایرانی و ترویج فرهنگ گفتگو و تفاهم بین مسیحیان و غیرمسیحیان.

ارزشهای ما

راست کیشی : پایبندی به راست‌کیشی مسیحی اساس ساختار انجمن ماست. هم موضع با جریان تاریخی تفکر مسیحی، از باورهای سنتی به عنوان بخشی جدایی ناپذیراز هویت خود دفاع می‌کنیم.

وفاداری: در حالی که نتایج فعالیت‌ها برای ما حائز اهمیت هستند، اما آنها به عنوان‌های شاخص تکمیلی تلاش‌های ما عمل می‌کنند تا معیار اولیه. تعهد اولیه ما در وفاداری تزلزل ناپذیر به مسیح به عنوان تنها منبع رشد واقعی معنا پیدا می‌کند.

صداقت: تعهد ما حفظ معیارهای راستی و صداقت هم درعملکرد سازمان خدمتی و هم در رفتار شخصی‌مان است ما تلاش می‌کنیم تا ویژگی‌های راست کرداری را تجسم ببخشیم و احترام و اعتماد مخاطبین‌مان را جذب کنیم.

حیات ذهن: فهم اندیشمندانه به باور ما بسیار حائز اهمیت است. ما معتقدیم که ایده‌ها تأثیر قابل توجهی دارند و کاربرد ماهرانه استدلال صحیح، مجرای مؤثری برای انتقال پیام نجات بخش انجیل است. آموختن مداوم و رشد ذهن مسیحی به عنوان یک ارزش ذاتی برای ما جایگاه ویژه ای دارد.

کنش پویشی: ما از مشارکت پویشگرانه برای پیشبرد پادشاهی خدا حمایت می‌کنیم و از مسیحیان می‌خواهیم که به جای حالت تدافعی، کنشگرانه، موضعی پویشی اتخاذ کنند.

 انجمن دفاعیات مسیحی عصا از رویکردی کلاسیک در دفاعیات مسیحی بهره می گیرد

حقیقت وجود دارد

خدا وجود دارد

معجزه امکان‌پذیر است

عهد جدید به لحاظ تاریخی موثق است

عیسی حقیقتاً از مردگان برخاسته است

عیسی خداوند و مسیحیت حق است

سبد خرید

انجمن دفاعیات مسیحی عصا

براي تكميل فرم نظرخواهى روى دكمه زير كليك كنيد. پيشاپيش از زمانى كه براى شركت در اين نظرخواهى صرف مى كنيد متشكريم.